Nahajate se tukaj

Besni odzivi na resolucijo ELS o Sloveniji dokazujejo, da je ta zadela bistvo problema

Zanimivo je, da so se na resolucijo ELS o Sloveniji ostro odzvali gospodje Masleša, Fišer in Turk, ki so se v njej očitno prepoznali in posredno priznali tudi svojo odgovornost za slabo stanje v državi.

Resolucija, ki jo je soglasno sprejela najmočnejša politična sila v Evropi ima seveda jasno sporočilo. Zato neodgovorne reakcije nekaterih bivših ali sedanjih visokih državnih funkcionarjev pričajo, da ne delijo načel in vrednot, ki jih resolucija vsebuje: to je zaščita temeljnih človekovih pravic, spoštovanje prava in transparentno delovanje javnih oblasti, vključno s pravosodjem.

Ogorčene reakcije kažejo, da je resolucija ELS zadela bistvo problema slovenske tranzicije in marsikomu stopila na žulj.

Še kratek komentar na ogorčene odzive evropskih socialistov in liberalcev, ki so poudarjali skrb za politično neodvisnost sodstva, pri čemer prav gotovo vedo, da v tranzicijskih državah sodstvo ni ogroženo od novih političnih sil, ampak od starih. Tako liberalcem kot socialistom gre za golo oblast, še zlasti slednjim, ki so na primer bolgarsko desno-sredinsko zmagovalko volitev onemogočili tako, da so ob podpori ekstremistične stranke sami oblikovali vlado. Obe izjavi zoper ELS sta pokazali, da se je politična kampanja za evropske volitve 2014 že začela in da bo ostra kot še nikoli doslej.