Nahajate se tukaj

Aktivnosti ob robu plenarnega zasedanja Evropskega parlamenta

Dr Zver s predsednico Evropskega Židovskega Kongresa

Ob robu septembrskega zasedanja v Strasbourgu se je dr. Milan Zver v Strasbourgu srečal z več mednarodnimi sogovorniki.

V torek je podprl iniciativo za ustanovitev večstrankarske delovne skupine za šport v parlamentu. Z Lizbonsko pogodbo je šport postal eno izmed področij, ki so v pristojnosti Evropske unije. Tako imenovana medskupina za šport se bo v Evropskem parlamentu zavzemala za ozaveščanje o pomenu športa za zdravje in za transparentnost v profesionalnem športu.

Prav tako v torek se je dr. Zver udeležil tudi srečanja panevropske delovne skupine na temo: kakšna prihodnost čaka kristjane v Iraku.

V sredo se je srečal s podžupanjo mesta Strasbourg, Nawel RAFIK-ELMRINI, s katero se je pogovarjal o možnosti sodelovanja na letošnjem Svetovnem forumu za demokracijo. Že tretjič zapored bosta mesto Strasbourg in Svet Evrope skupaj organizirala  forum in letošnja tema bo: Od participacije do vplivanja: ali lahko revitaliziramo demokracijo? Podžupanja je dr. Zveru predstavila tudi Strašburski klub (Le Club de Strasbourg), katerega članica je tudi Ljubljana in pa projekt Cities For you, Cities for Europe. Sogovornika sta se strinjala, da je potrebno veliko pozornosti posvetiti mladim, saj njihovo zanimanje za politiko zelo hitro upada.

Dr. Zver se je srečal še z direktorico Evropskega Judovskega Kongresa Arielo Woitchik, ki je evropskemu poslancu predstavila raziskavo Kongresa o zaskrbljujočem naraščanju antisemitizma v Evropi. Dr. Zver je organizaciji in predsednici obljubil podporo pri njihovem boju proti antisemitizmu in ustvarjanju judovske medskupine Evropskega parlamenta.

Evropski poslanec se je udeležil tudi konference o situaciji v Iranu, kjer se je leto po ustoličenju predsednika Hassana Rouhanija stanje človekovih pravic dramatično poslabšalo. Skoraj 1000 usmrtitev je bilo izvedenih v zadnjem letu, kar predstavlja najvišje število usmrtitev v zadnjih 25 letih. Tudi kristjani v Iraku še niso bili nkoli tako ogroženi in preganjani.