Danes obeležujemo Svetovni dan duševnega zdravja. 10. oktober je bil izbran leta 1992 s strani Svetovne zveze za duševno zdravje (WFMH) in ga priznava tudi Svetovna zdravstvena organizacija (WHO). Namen tega obeležja je ozaveščanje in spodbujanje skrbi za duševno zdravje po vsem svetu, kar se dosega skozi različne pobude in dejavnosti.
Letošnja osrednja tema svetovnega dneva duševnega zdravja je "Čas je, da damo prednost duševnemu zdravju na delovnem mestu." Ta izbira odraža globalno zavedanje o pomenu in aktualnosti področja duševnega zdravja v delovnem okolju.
»Skrb za duševno počutje na delovnem mestu je ključna ne le za posameznike, temveč tudi za uspeh organizacij in širše družbe. Pomembno je, da ustvarimo delovna mesta, kjer bo duševno zdravje zaposlenih visoko na lestvici prioritet,« je ob današnjem dnevu poudaril dr. Milan Zver. Prav tako je izpostavil pomen skrbi za naše duševno počutje, ki je enako pomembno kot telesno zdravje. »V današnjem hitrem tempu življenja je bistveno, da se zavedamo svoje notranje moči in poiščemo pomoč, ko jo potrebujemo. Skupaj lahko ustvarimo okolje, kjer bo duševno zdravje postavljeno v ospredje in kjer se bo vsak posameznik počutil podprt in sprejet.«
Poslanec dodaja, da si bo prizadeval za večjo dostopnost do storitev na področju duševnega zdravja ter za zmanjšanje stigme, ki spremlja to tematiko. »Z izboljšanjem programov preventive in večjo podporo strokovnjakom lahko prispevamo k temu, da bodo vsi, ne glede na družbeni položaj, imeli priložnost za kakovostno oskrbo in podporo v času duševnih stisk,« še zaključuje evropski poslanec.