Evropski poslanec dr. Milan Zver je na Evropsko komisijo naslovil poslansko vprašanje, ki opozarja na dejstvo, da ima Slovenija v trenutni zakonodaji dobro opredelitev internetne nevtralnosti in ki zagotavlja višje standarde kot so predvideni v predlogu kompromisnega besedila uredbe.
Slovenska demokratska stranka si že dolgo prizadeva za nevtralnost interneta. Leta 2012 je prav druga Janševa vlada, kljub nasprotovanju levice v Državnem zboru - SD je celo vložila amandmaje, ki so nevtralnost interneta črtali - uzakonila nevtralnost interneta.
Internetna nevtralnost koristi končnim uporabnikom, evropskim državljanom in je nujna za zagotavljanje poštene konkurence na trgu. Namesto, da dopustimo nastanek "interneta dveh hitrosti", je potrebno zagotoviti, da bo dostop brez diskriminacije enak za vsakogar ter da ne bo prihajalo do nastajanja monopolov in omejevanja zdrave konkurence. To je pomembno tako z vidika običajnega uporabnika interneta, kot z vidika izobraževanja ter konkurenčnosti predvsem malih in srednjih podjetij, ki predstavljajo več kot 98 % vseh evropskih podjetij.
Evropski poslanec dr. Milan Zver je zato na Evropsko komisijo naslovil poslansko vprašanje, ki opozarja na dejstvo, da ima Slovenija v trenutni zakonodaji dobro opredelitev internetne nevtralnosti, ki zagotavlja višje standarde kot so predvideni v predlogu kompromisnega besedila uredbe. Dr. Zver Evropsko komisijo zato sprašuje, ali se bodo slovenski standardi glede nevtralnosti interneta v primeru sprejetja predlagane uredbe o ukrepih za evropski enotni trg elektronskih komunikacij morali zmanjšati in ali se vlada vseeno lahko odloči za nadaljevanje izvajanja višjih standardov, ki so predvideni v sklopu aktualne slovenske zakonodaje s področja elektronskih komunikacij.
Dr. Milan Zver bo sicer nadaljeval s prizadevanji za nevtralnost interneta v Evropski uniji. Z internetom dveh hitrosti bi ogrozili ali celo zavrli razvoj evropskih podjetij ter drastično poslabšali uporabniško izkušnjo interneta za običajne uporabnike.