Vsesplošna gospodarska kriza je prinesla tudi krizo demokracije, ki se kaže predvsem v zmanjšanem zaupanju v temeljne demokratične inštitucije in procese. Posledice tega so večja apatičnost, neke vrste utrujenost do politike nasploh. Zato je toliko bolj pomembno, da se ob tem tudi vprašamo, kaj bi bilo potrebno še storiti, da demokracijo, ki je že zdavnaj prerasla v globalno vrednoto, še bolj utrdimo.
Evropski parlament je edina evropska inštitucija, katere predstavniki so izvoljeni z neposrednimi demokratičnimi volitvami in zato predstavlja središče t.i. evropske demokracije. Evropska unija je za Indijo drugi največji demokratični prostor na svetu. Zdi se mi prav, da se zavemo, da demokratično dozorevanje potrebujemo tudi mi v Sloveniji in Evropski uniji, kjer moramo odpravljati demokratični deficit in ne le drugi, na primer arabski narodi, ki se zanjo prav ta hip borijo. Bodimo solidarni z njimi.
Kot evropski poslanec sem ponosen, da lahko sodelujem v demokratičnih procesih. Želim, da bi se vedno več ljudi, še posebej pa mladih, zavedalo, kako pomembne so demokratične vrednote za ohranjanje miru in kakovostnega življenja v Sloveniji, Evropski uniji in svetu.